Ktorý redakčný systém spĺňa ideály pre vašu web stránku ?

 

Svoje podnikanie môžete rozbehnúť aj s nižším rozpočtom. Prostredníctvom hotového redakčného systému si dokážete spravovať digitálny obsah jednoduchšie a ekonomicky.

 

Čo vyjadruje skratka CMS?

 

Pojem vychádza z anglického originálu Content Managment System. Predstavuje program, ktorý bol navrhnutý na jednoduchú tvorbu, upravovanie a editáciu digitálneho obsahu v rôznych podobách.  Používanie CMS je nenáročné, vďaka čomu sa zaobídete aj bez pokročilejších programovacích zručností. Klasifikuje sa aj ako prvok všetkých funkcií, ktoré web stránka obsahuje. Existuje niekoľko druhov redakčných systémov, ktoré si viete upraviť podľa vašich predstáv. Sami si tak určujete výslednú podobu. Najvýznamnejšie z nich sú typu open source, čo v preklade znamená, že sú voľne dostupné. Základ redakčného systému je zadarmo a prístupných je i množstvo web dizajnových šablón.

 

Medzi najznámejší Open Source systém patrí WordPress. Pozostáva zo širokej užívateľskej a vývojárskej komunity. Ide o najobľúbenejší program pri vytváraní webstránok. Samostatný WordPress je bezplatný. Charakterizuje sa vysokou škálou variabilnosti. S pomocou rôznych pluginov a šablón ho možno využívať na viacero účelov. Ponúka možnosť vytvorenia mnohých webov na jednej doméne. Jeho výhodou je aj viacjazyčnosť. Bezpečnostné aktualizácie sa pravidelne obnovujú a funkcionality sa upgradujú tiež.

Pomerne veľká komunita používa pri vytváraní internetových obchodov aj CMS platformu PrestaShop. Obsahuje veľký počet platených aj neplatených modulov. Ponúka kompletný objednávkový aj platobný systém. Dominantou tejto platformy je aj detailná analýza návštevnosti a nákupných procesov zákazníkov.

Ku celosvetovým rozšíreným systémom určeným pre internetové obchody patrí i prepracovaný redakčný program OpenCart. Tvoria ho kvalitne spracované moduly a doplnky. Ide hlavne o jednoduchý a pružný systém. Okrem štandardných funkcií ho definuje multijazyčnosť a multimenovosť.

K populárnym open-source redakčným systém sa zaraďuje tiež Joomla. Využívaná je jednotlivcami, malými i strednými podnikmi aj veľkými organizáciami. Výhodou platformy je jednoduché používateľské rozhranie a značná rozšírenosť rôznych doplnkov a šablón. Ponúka flexibilitu a dostatočnú podporu pre viacjazyčné webové stránky.

Drupal sa zaraďuje k voľne šíriteľným internetovým softvérom. Obľubený nástroj pre organizácie a firmy rôznych rozmerov. Predstavuje celosvetový štandard, udržiavaný rozsiahlou a vývojárskou komunitou. Vyznačuje sa prívetivou škálovosťou a výkonnosťou. Obsahuje rozsiahle viacjazyčné funkcie.

Napriek tomu, že samotné programy sú s mnohými doplnkami dostupné zadarmo, za kvalitnejšie a výhodnejšie pluginy si budete musieť priplatiť. Medzi dôležité atribúty patrí bezpečnostná platobná brána či správne nastavenie všetkých parametrov. Preto je najvhodnejším riešením nechať tvorbu webových stránok na profesionálov.

 

Ak by ste mali záujem o vytvorenie stránky alebo redizajn pôvodnej, neváhajte nás kontaktovať a my vám radi poradíme.

 

 

 

Pridaj komentár

image image image image

Poďme spolupracovať

Začneme budovať úspešný projekt?

Idem do toho!