Fenomén, ktorý otriasol online svetom. Vyskúšajte zábavný a inteligentný nástroj ChatGPT.

 

V súčasnosti je umelá inteligencia často skloňovaným termínom. Mnohí ju považujú za fenomén dnešnej doby, i keď o jej význame kolujú rôzne predstavy. Jej definícia tiež nemá ustálený charakter. Najčastejšie sa však klasifikuje ako program, ktorý simuluje ľudské myslenie a akcie. Termínom sa označujú aj stroje a programy vykazujúce rôzne činnosti spojené s inteligenciou, či už ide o učenie alebo riešenie problémov. Umelá inteligencia preniká do všetkých odvetví ľudského života. Triedi a vyhľadáva informácie, odporúča nám knihy, vie opraviť naše chyby pri písaní či dokonca diagnostikuje rôzne ochorenia.

 

Kľúčové výhody umelej inteligencie

 

Umelá inteligencia je hlavným meradlom pre digitalizáciu spoločnosti a jej využitie je naozaj širokospektrálne. Uplatňuje sa pri vytváraní personalizovaných nákupných odporúčaní, optimalizácii produktov, riadenia skladov i logistiky. Prítomná môže byť i vo vašich smartfónoch či už v podobe virtuálneho asistenta alebo navigácie. Dôležitou súčasťou je i v automobilovom priemysle. Autonómne autá nie sú v tejto dobe žiadnou raritou a bezpečnostné prvky založené práve na umelej inteligencii využívajú i klasické automobily. Jej rozsiahle systémy dokážu rozoznať aj kybernetické hrozby. Prínos ľahko nájdeme i v boji proti dezinformáciám. Je tiež užitočným pomocníkom pri sledovaní šírenia rôznej nebezpečnej nákazy.

 

Otestujte umelú inteligenciu vďaka ChatGPT

 

Všetci o nadčasovom chatbotovi hovoria, no ako ho môžete vyskúšať? Ak chcete preveriť schopnosti umelej inteligencie, nemusíte si nič sťahovať ani utrácať vaše peniaze. Stačí ak vyskúšate generátor textu od spoločnosti OpenAI, ktorý nájdete voľne dostupný na internetovej stránke. Následne kliknete na ikonu vyskúšať ChatGPT.

Budete presmerovaný na stránku, ktorá bude vyžadovať vašu registráciu.

   

 

Stačí sa vám prihlásiť pomocou emailu.Vyžadovať budú i vaše telefónne číslo, na ktoré vám príde potvrdzovací kód. Spoločnosť vyvinula zaujímavý nástroj, ktorý dokáže odpovedať na vaše otázky.

        

Pozná skoro na všetko odpoveď, vie programovať a dokonca aj písať básne či príbehy.  Technológia je dokonca schopná komunikovať aj v slovenčine.  Jej odbornosť je naozaj široká, dokáže i jednoducho nadviazať na predchádzajúce vlákna vášho dialógu. Pozná recepty, o ktorých ste nepočuli, podľa vašich parametrov vám vytvorí tréningový plán na mieru,  vyrieši za vás zložité matematické operácie a ponúka vám nápady na filmy a seriály podľa vašich preferencií. Dostanete od neho aj doslovné preklady textov z rôznych jazykov a podrobne vám vysvetlí i historické udalosti.  Slúži aj ako skvelý dovolenkový sprievodca, poradí vám najlepšie miesta na návštevu. Základná verzia je zadarmo. Veľký nápor používateľov však obmedzuje jeho kapacity, čo vás môže dostať na pomyselnú čakačku, na ktorej si môžete počkať na komunikáciu s chatbotom i desiatky minút. Systém vám však môže poskytnúť i nesprávne odpovede. Niekedy si aj počas rozhovoru sám prizná svoje nedostatky. Aj keď pokročilý nástroj nie je dokonalý, nepochybne ukazuje cestu k našej technologickej budúcnosti.

Pridaj komentár

image image image image

Poďme spolupracovať

Začneme budovať úspešný projekt?

Idem do toho!